O úroveň výš

Nejčastější dotazy na party stany

Co je to party stan?
Party stan je typ přenosného a mobilního zastřešení. Které poskytuje ochranu před povětrnostními podmínkami, ale také pomáhá vymezit prostor pro konání různých akcí. V dnešní době existuje celé škála party stanů, které se liší rozměry, barvou, designem i použitými materiály.

Co je to mobilní hala?
Zjednodušeně řečeno se jedná o hodně veliký party stan. Taková hala je vhodná pro pořádání koncertů, nebo třeba sklad stavebního materiálu, použití je, podobně jako u klasických party stanů, skutečně široké.

Jaký je rozdíl mezi stany, které nabízíte?
Vedle rozměrů může být rozdíl v barvě a materiálu opláštění, v náročnosti konstrukce, ale hlavně designu, který pomáhá podtrhnout akci, pro kterou je ten který party stan využit.

K jakým účelům jsou párty stany vhodné?
Party stan můžete využít na rodinné oslavy, firemní večírky, festivalové zázemí, výstavy a propagace, a tak dále. Jejich využití je prakticky neomezené.

Jaký je rozdíl mezi altánem a party stanem?
Hlavní rozdíl je konstrukční, kdy altány mívají konstrukci nůžkovou, která je snadno rozložitelná i přenosná, oproti tomu i menší party stany vyžadují při svém sestavení odbornou montáž. Mezi další rozdíly patří rozměrové, party stany bývají větší a je možné u nich namontovat podlahu.

Materiál a vlastnosti party stanů

Z jakého materiálu jsou vaše párty stany?
Konstrukce našich stanů sestává z hliníkových profilů a ocelových spojek. K opláštění využíváme plachty z PVC 650g/m², které máme k dispozici v bílém, černém, nebo průhledném provedení – záleží na části a typu stanu. Rovněž nabízíme možnost, nechat si vyrobit plachy s vlastním designem, což je vhodné pro výstavy nebo různé prodejní akce. Jako variantu k plachtám lze u některých stanů využít sklo. Podlahy dodáváme dřevěné.

V jaké barvě jsou stany k dispozici?
U klasických plachet nabízíme bílé, průhledné,  nebo černobílé (vnější a vnitřní strana se liší) řešení. Také je zde možnost vlastního potisku, který lze aplikovat u většiny stanů na jakoukoliv jejich část.

Jsou stany bezpečné i při větrném a deštivém počasí?
Malé altány jsou ke špatným povětrnostním podmínkám náchylnější, protože je jejich konstrukce velmi lehká. Ostatní party stany v naší nabídce splňují certifikaci odolnosti vůči minimálně 80 km/h. Zároveň jsou všechny naše stany z nepromokavých materiálů.

Umožňují stany dostatečnou izolaci proti horku nebo zimě?
K samotným party stanů nabízíme také různé možnosti vytápění. Co se týče teplého počasí, díky odnímatelným stěnám ve stanu dochází k přirozené cirkulaci vzduchu.

Výběr a objednání nejvhodnějšího party stanu

S jakým předstihem je potřeba stan zamluvit?
V období hlavní sezóny (duben – květen, září – říjen) doporučujeme zapůjčení komunikovat skutečně co nejdříve. Jinak se může stát, že bude naše kapacita vyčerpána.

Nevíme, jak velký stan budeme potřebovat, poradíte nám?
Ano, velkým i malým klientům poskytujeme bezplatnou konzultaci, při které společně vybereme ten nejlepší party stan přesně na míru povaze a rozsahu vaší akce.

Pořádáme velkou akci, je možné vidět model rozvržení stanů před jejich objednáním?
Ano, naším klientům nabízíme možnost vizualizace, nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o časově i finančně náročný úkon, je tato služba zpoplatněna, a to vždy s ohledem na rozsah práce.

Jaký nejmenší stan je možné u vás zapůjčit?
Pokud máte zájem o menší stany, můžete využít naše altány, které máme k dispozici od rozměru 3×3 metry. Ze stanů je to potom party stan Pagoda, která má základní rozměr 5×5 metrů, nebo stan Bodega v rozměrech 8×3 metry.

Jaký největší stan je možné zapůjčit?
V nabídce máme i skutečně veliké stany, tzv. mobilní haly, kde se výsledná plocha stanu pohybuje od 225 m².

Potřebujeme stan pro 100 lidí, jak by měl být veliký?
Přesné určení velikosti stanu podle zadané kapacity se vždy odvíjí od povahy akce a vybavení stanu. Pokud se jedná o stan s podiem, kde bude probíhat například koncert, bude 100 lidí potřebovat méně prostoru, zatímco například u svateb, kde má každý host své místo k sezení je potřebný prostor mnohem větší. Určitě by se ale nemělo jednat o stan menší 10×10 metrů.

Potřebuji pro stavbu párty stanu nějaké speciální povolení?
Záleží na umístění stanu. Na soukromém pozemku není povolení třeba, naopak na veřejných prostranstvích je samozřejmostí. Pokud plánujete akci, kde bude party stan na veřejném prostranství, doporučujeme vám začít vyřizovat povolení s dostatečným předstihem, protože jeho vyřízení může trvat i měsíc a bez něj není možné stan postavit.

 

Doprava a montáž party stanů

Umožňujete také objednání dopravy party stanu?
Ano, všechny naše stany vyžadují bezpečnou dopravu a vzhledem k objemu použitého materiálu je naše vlastní doprava nutná. Cena dopravy je pak zahrnuta v ceně stanu a není účtována zvlášť.

Jak je to s montáží? Můžeme si stan postavit sami?
Vzhledem ke konstrukční náročnosti je u většiny party stanů nutná odborná montáž. Výjimkou jsou pouze menší altány s nůžkovým typem konstrukce.

Pomůžete nám s montáží stanu?
Všechny naše stany vyžadují odbornou montáž, s výjimkou altánů. Stan tak sami dopravíme na místo určení, sestavíme jej a po skončení akce party stan složíme a opět sami odvezeme. Doprava i montáž jsou zahrnuty v ceně zapůjčení.

Kolik času montáž party stanu zabere?
Samotná montáž stanu se vždy odvíjí jednak od velikosti zapůjčeného party stanu, jednak od dostupnosti místa, kde bude stan stát. Na celkový čas přípravy může mít také výsledná vybavenost stanu. Orientačně tak můžeme říct, že dle náročnosti každé zakázky trvá příprava party stanu od několika hodin po dva až tři dny. S délkou montáže vás vždy obeznámíme předem, abyste s tímto časovým výdajem mohli ve svých plánech počítat.

 

Kde všude je možné stan postavit?
Vzhledem k tomu, že naše stany dodáváme i s podlahou (pokud si ji klient přeje), je možné stan postavit skutečně všude – přes zídky, na střechách, pontonech i loukách.

Potřebují party stany nějaké speciální kotvení, které zabere další místo?
V případě, že využijete party stan s podlahou, není potřeba jej nějak speciálně zakotvovat, protože podlaha sama stan výrazně zpevní. V případě, že je stan bez podlahy, vyžaduje dodatečné kotvení v podobě klasických lan s kolíky. Takové kotvení však vyžaduje povrch, který umožňuje zatlučení kolíků. Alternativní možností je kotvení pomocí kubíkových nádrží s vodou, ty však vyžadují místo navíc.

 

Příslušenství k party stanům

Je možné zapůjčit stan i bez podlahy?
Ano, ale je potřeba myslet na kotvení navíc, které zabírá další místo. Rovněž je takový stan možné umístit pouze na skutečně rovný povrch.

Nabízíte ke stanům také podlahy? A jaké?
V naší nabídce máme kvalitní dřevěné podlahy. Navíc je zde možnost podlahy dodatečně pokrýt kobercem, nebo tzv. expotopem, obojí máme k dispozici v široké škále barev.

Nabízíte také pronájem vybavení stanů? Jako jsou stoly a židle?
Ano. V naší nabídce najdete širokou nabídku nábytku ale také dekorací, díky kterým stan přesně přizpůsobíme povaze vaší akce.

Chceme mít ve stanu zavedenou elektřinu, je to možné?
Ano. Ke stanu vám můžeme zapůjčit také kvalitní a tichou elektrocentrálu o výkonu od 3 do 200 kW.

Dodáváte ke stanům také osvětlení?
Ano, v nabídce máme celou škálu osvětlení, klasické, náladové, barevné. S výběrem vhodného osvětlení vám vždy rádi pomůžeme.

Doporučíte nám vhodnou cateringovou firmu pro naši akci?
Ano, v rámci našich fullservisových služeb vám můžeme cateringovou firmu nejen doporučit, ale rovnou také zajistit.

Můžeme ve stanu použít vlastní nábytek a dekorace?
Samozřejmě, ano.

 

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Neváhejte nás se svým dotazem kontaktovat!

Poptávkový formulář

Zavolejte nám: +420 602 537 762
Napište nám: info@ab-party.cz